Jsou pro Vás tyto stránky užitečné? Podpořte jejich vývoj a provoz vložením jakékoliv částky na PayPal účet. DĚKUJEME!

Poslední výsledky
Nic se nehraje
Dva sporné gólové momenty v zápase kola. Sudí se 2 minuty radili Tisk Email
Krajský přebor | 24.Říjen 2015 | Redakce |

/AKTUALIZUJEME + FOTOGALERIE/ Krajský přebor - víkendové kolo online. Zápasem kola jsme o tomto víkendu zvolili duel třetího se druhým týmem tabulky Kostelec - Náchod. A došlo v něm k zajímavé situaci. Rozhodčí Průcha s Novotným se po prvním gólu hostů téměř 2 minuty radili, zda ho uznat, či ne. Na utkání vyrazil i náš spolupracovník Martin Tobiška a pořídil z něho fotoreportáž.

Pět vítězství za sebou katapultovalo domácí jako nováčka soutěže na třetí místo tabulky. Exdivizní Náchod naproti tomu ze stejného počtu zápasů vydoloval jen dvě výhry, třikrát remizoval 1:1, ale ve všech případech byl úspěšnější v dovednostní soutěži. Jedná se o první vzájemný zápas obou prvních mužstev v historii samostatného kraje. Tipujeme remízu 2:2. Čtenáři stránek věří hostům z Náchoda (58%), domácím pouze 16%.

Fotoreportáž Martina Tobišky ZDE.

Samotný zápas začali domácí z pevné obrany a spoléhali na brejky. Hosté z Náchoda byli delší čas usazeni na domácí půlce, gól ale nemohl dlouho padnout. Přišel až v 66. minutě a zůstanou po něm otazníky. Hosté kopali rohový kop, a vyslali  míč na branku. Ten se odrazil od břevna dolů a chytil ho brankář Junek, který byl pak dle reakcí protestujících domácích hráčů  natlačen s míčem v rukou dotírajícím útočníkem za brankovou čáru. Asistent Novotný se rozběhl k půlce a sudí Průcha musel uznat gól. Poté však se svým asistentem situaci ještě dobré 2 minuty konzultovali, ale zůstali při původním rozhodnutí. Bohužel, ze záběrů kamery není možné inkriminovaný střet hráče posoudit stoprocentně. Je fakt, že pokud brankář drží míč, neměl by být atakován hráčem soupeře, což v tomto případě vypadá, že k přestupku proti pravidlům mohlo dojít.  Nabízí se, že míč byl za brankovou čárou už po odražení od břevna, ale dle reakce asistenta a zápisu o utkání (kde je označen rozhodčím vlastní gól brankáře), tomu tak nebylo. Ani druhý gól Bricha se domácím příliš nelíbil, když signalizovali ofsajd a dle záběrů je situace hodně hraniční (viz foto).